بهترین ابزار های تست نرم افزار

بهترین ابزار ها برای تست نرم افزار
مقالات برنامه نویسی

بهترین ابزار های تست نرم افزار

امروزه تسریع در کارها و ارتقای کیفیت یکی از مهم ترین مقوله ها در تکنولوژی است و مبحث تست نرم افزار یکی از کارهای پیچیده در جهان برنامه نویسی است.
که زمان زیادی را نیز از برنامه نویسان می گیرد برای همین ابزار های خودکار تست نرم افزار امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده اند.

 

یادگیری تست نرم افزار مستلزم درک مجموعه ای از انواع تست و ابزارهای مرتبط است و ما در این مقاله برخی از بهترین نمونه های این ابزار ها را معرفی کرده ایم.

  • Selenium

شاید پر طرفدار ترین برنامه تست نرم افزار برای اجرای تست های عملی روی اپلیکیشن های وب سلنیوم باشد که هر کسی که اندکی تجربه ی کار با برنامه های تست نرم افزار را داشته باشد احتمالا به آن بر خورده است یا حداقل نام آن را شنیده است.

این برنامه ی کراس پلتفرم برای تست اتوماتیک نرم افزار های تحت وب بسیار محبوب است که نوشتن اسکریپت های تست را در طیف وسیعی از زبان های برنامه نویسی از جمله C#، Groovy، Java و Python تسهیل می کند.

سلنیوم به عنوان پایه ای برای سایر ابزارهای تست نرم افزار محبوب مانند Katalon Studio و Watir عمل می کند.
بسیاری از فروشندگان مرورگر پشتیبانی بومی را برای آزمایش مبتنی بر سلنیوم ارائه می کنند.

Selenium

بسیاری از مرورگر ها برای تست های مبتنی بر سلنیوم پشتیبانی داخلی ارائه می کنند.

حتی بدون یادگیری زبان برنامه نویسی هم می توانید تست کنید! این امر با استفاده از ابزار پلی بک امکان پذیر است.

 

  • Micro Focus Unified Functional Testing

 

Micro Focus UFT که قبلا به عنوان QuickTest Professional یا QTP شناخته می شد، یک ابزار اتوماسیون تست برای انجام تست عملکردی و رگرسیون بر روی نرم افزار است.

این یکی از محبوب ترین ابزارهای تست اتوماسیون برای شرکت ها است.

Micro Focus Unified Functional Testing به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا لایه های سه گانه عملیات برنامه – پایگاه داده، رابط و لایه های سرویس – را از یک کنسول یکپارچه آزمایش کنند.

اگرچه Micro Focus UFT در اصل برای پلتفرم مایکروسافت ویندوز در نظر گرفته شده است، می تواند برای پلتفرم های دات نت، دلفی، جاوا و وب با استفاده از افزونه ها استفاده شود.

ابزار تست در مجوزهای تک صندلی و همزمان موجود است.

Micro Focus Unified Functional Testing

  • Katalon Studio

Katalon Studio یک ابزار تست اتوماسیون رایگان است که بر روی دو مورد از محبوب ترین چارچوب های تست اتوماسیون یعنی Appium و Selenium ساخته شده است.
این برنامه دارای یک رابط اختصاصی برای تست API، تلفن همراه و مبتنی بر وب است.

جالب اینجاست که Katalon Studio دو بار در سال‌های 2021 و 2022 به‌عنوان انتخاب مشتری Gartner Peer Insights برای اتوماسیون تست نرم‌افزار انتخاب شد.

پشتیبانی از نوشتن اسکریپت‌های تست به زبان‌های جاوا و Groovy در استودیوی Katalon در دسترس است.

Katalon

  • Ranorex

Ranorex با هدف اصلی تسهیل همکاری بین آزمایش کنندگان و توسعه دهندگان توسعه یافته است. اکنون بیش از یک دهه است که از آزمایش کنندگان و شرکت ها پشتیبانی می کند.

ابزار اتوماسیون تست رابط کاربری گرافیکی از تست بر روی پلتفرم های دسکتاپ، موبایل و وب مبتنی بر ویندوز پشتیبانی می کند.

مهندسان و آزمایش کنندگان اتوماسیون می توانند ماژول های تست خودکار را با زبان های برنامه نویسی استاندارد مانند C# و VB.NET با استفاده از Ranorex توسعه دهند.

در سال‌های اخیر، Ranorex موفق به یافتن مشتریان جهانی از جمله آدیداس، کانن، آی‌بی‌ام، لوفت‌هانزا و زیمنس شده است.

Ranorex

  • Sahi Pro

Sahi Pro یک چارچوب تست اتوماسیون تجاری (BDTA) است که با زبان جاوا و JS نوشته شده است.

این ابزار اتوماسیون تست، تست چندین مرورگر را تسهیل می‌کند و به مهندسان و آزمایش‌کنندگان اتوماسیون اجازه می‌دهد تا کارهای بیشتری را انجام دهند و در عین حال کمتر کدنویسی کنند.

تمام تست‌های انجام‌شده با استفاده از Sahi Pro پایدار هستند و از انتظار خودکار برای رفع مشکلات زمان‌بندی پشتیبانی می‌کنند.

ابزار تست اجازه می دهد تا هزاران اسکریپت تست را به صورت موازی بر روی یک ماشین واحد اجرا کنید یا در یک کلاستر توزیع کنید.

Sahi Pro می تواند حتی برای برنامه هایی با شناسه پویا نیز کار کند.

Sahi Pro

  • Telerik Test Studio

Test Studio یک ابزار تست اتوماسیون برای سیستم عامل های ویندوز، موبایل و وب است.

این برنامه عمدتا برای انجام تست عملکرد بر روی برنامه های دسکتاپ، وب سایت ها، برنامه های وب و برنامه های تلفن همراه استفاده میشود.

Telerik Test Studio به ایجاد سریع تست‌های خودکار کمک می‌کند و سپس به طور یکپارچه به خطوط CI/CD مبتنی بر Agile می پردازد.

این ابزار تست اتوماسیون از سیستم‌های اشکال یابی و کنترل نسخه پشتیبانی می‌کند.

  • TestComplete

TestComplete با ارائه پشتیبانی از طیف وسیعی از پلتفرم ها، یک ابزار بسیار کاربردی است که بر تست عملکردی تمرکز دارد.

این برنامه به مهندسان و آزمایش کنندگان اجازه می دهد تا اسکریپت های آزمایشی را در طیف وسیعی از زبان های برنامه نویسی، از جمله دلفی اسکریپت، جاوا اسکریپت، پایتون و VBScript بنویسند.

TestComplete دارای 3 ماژول برای کار با  پلتفرم های مختلف، از جمله دسکتاپ، موبایل و وب می باشد.

علاوه بر تست عملکردی، TestComplete همچنین امکان تست داخلی – مانند تست پایگاه داده – تست رابط کاربری گرافیکی، تست رگرسیون و تست واحد را می دهد.

اصلاح تست‌های ثبت‌شده موجود و موارد دیگر نیز با TestComplete در دسترس است.

TestComplete

این نرم افزار تست همچنین با اجرای بسیاری از تست های خودکار در بسیاری از بخش های کاری یا ماشین های مجازی، تست های توزیع شده را امکان پذیر می کند.​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

لوگو
شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد نمایید
لیست علاقه مندی ها 0