چطور از برنامه نویسی ماهانه حداقل ۱۰ میلیون تومان یا بیشتر درآمد داشته باشیم

رازی که می تواند درآمدت را از برنامه نویسی به کل دگرگون کند

سلام دوست عزیزم.

متنی که در حال خواندن آن هستی حاصل دو دهه تجربه در زمینه برنامه نویسی و بدست آوردن ۲/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان سود حاصل از گرفتن سفارش برنامه نویسی و فروش نرم افزار های نوشته شده است.

روشی که در ادامه درباره آن صحبت خواهم کرد روش کاملا اختصاصی است که ۹۹٪ برنامه نویسان و شرکت های نرم افزاری از آن بی خبرند.

 

چطور متوجه این راز شدم؟

احتمالا تو هم مانند هزاران برنامه نویس دیگر که به امید تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق وارد دانشگاه شدی و انتظار داشتی بعد از چهار سال تحصیل و تلاش، دنیا روی خوشش را نشان دهد بتوانی یک زندگی ایده آل برای خودت و کسانی که دوست شان داری و برایت مهم هستند بسازی.

اما دقیقا بعد از فارغ التحصیلی متوجه شدی چهار سال از عمرت به هدر رفته است و بدتر از آن این است که احساس می کنی آینده ات هم نیز در معرض خطر قرار گرفته است چرا که هیچ شرکتی از ایده های خلاقانه ات استقبال نمی کند و اگر هم شانس بیاوری نهایتا بتوانی در یک شرکت استخدام شوی و مابقی عمرت را مانند یک کارمند زندگی کنی.

احتمالا خودت بهتر از من معنی زندگی کارمندی را در ایران می دانی …

زندگی که قرار نیست هیچ اتفاق جالبی در آن بیافتد. زندگی که در آن آرام آرام تمام رویاهایی که در سر داری تبدیل به افکار منفی و اجتماع گریزانه ای می شود که باعث می شود آنقدر کرخت و بی انگیزه شوی که حتی اگر بعد از چند سال خودت را در آیینه نگاه کنی نخواهی شناخت.

زمانی که در خیابان قدم می زنی و بطور اتفاقی ماشین مورد علاقه ات از کنارت عبور می کند حتی به خودت اجازه نمی دهی به آن ابراز علاقه کنی چون می دانی با حقوق ناچیزی که می گیری قرار نیست هیچ وقت به آن دست پیدا کنی.

البته می شود انسان به نقطه ای برسد که قید رویاهایش را بزند اما شرایط، آنجایی وخیم تر می شود که پای افراد دیگر به زندگی مان باز می شود.

شاید بتوان یک عمر بدون رویا زندگی کرد اما احتمالا نمی توان شرایط خانه ای را تحمل کرد که در آن شاهد پژمرده شدن عزیزمان باشیم.

در طول این سالها بسیاری از افراد خلاقی را دیده ام که زندگی شان دقیقا به همین نقطه ختم شده بود.

می دانی چرا؟

چون من در حوزه نرم افزار استاد دانشگاه بودم. آرزو داشتم بتوانم به دانشجو های علاقه مند به برنامه نویسی کمک کنم تا بتوانند بعد از فارغ التحصیلی به عنوان یک برنامه نویس یک زندگی موفق و در شان یک برنامه نویس داشته باشند.

چند سالی که گذشت متوجه شدم درس های دانشگاه طوری طراحی شده اند که نمی توان با آن به موفقیت رسید چون خودم یک شرکت برنامه نویسی داشتم و نرم افزار های متعددی را برای شرکت های مختلف مانند شرکت نفت، منطقه آزاد، مخابرات و … می نوشتم و می فروختم.

تصمیم گرفتم سیستم دانشگاهی را اصلاح کنم و چیزهایی را یاد بدهم که دانشجو ها موفق شوند و نتیجه بگیرند.

زمانی که روش درست برنامه نویسی و کسب و کار آن را با برخی از رؤسای دانشگاه مطرح کردم با من مخالفت کردند و گفتند اگر قرار باشد این روش را یاد دهیم و دروس اضافه مانند ریاضی، مدارمنطقی، طراحی الگوریتم، ساختمان داده، معماری کامیپوتر و اندیشه اسلامی …که هیچ تاثیری در موفقیت آن ها ندارد را حذف کنیم همه دانشجو ها می توانند نهایتا در شش ماه دانشگاه را به پایان برسانند.

و واقعیت ماجرا این بود که این روش نباید یاد داده می شد چون آن وقت دانشگاه نمی توانست چهار سال دانشجو را در دانشگاه نگه دارد.

البته حق را هم به آن ها می دهم چون نمی توان یک نفره، کل سیستم آموزشی کشور که سالهاست که کوچکترین تغییری نکرده است را تغییر داد.
و واقعیت اینجاست که اصلا قرار نیست تغییر کند.

می دانم احتمالا نباید این حقیقت تلخ را بهت می گفتم. البته تفاوت چندانی هم نمی کند، خودت پیش تر از اینکه من این ها را بگویم به این نتیجه رسیده بودی.

به همین خاطر از استاد دانشگاه بودن استعفا دادم و وقتم را به شرکت نرم افزاری خودم اختصاص دادم.

هر چقدر که شرکتم بیشتر پیشرفت می کرد و بزرگتر می شد بیشتر متوجه می شدم که چقدر پول در آوردن از دنیای برنامه نویسی با آن چیزی که به دانشجو ها آموزش داده می شود متفاوت است.

خدا به من لطف کرده بود و من را در مسیر درستی قرار داده بود.

این را هر روز با پیشرفت های مالی که می کردم می توانستم حس کنم و می دانستم باید برای دیگران کاری انجام دهم.

چطور هر ماه سفارش های گران قیمت برنامه نویسی یا نرم افزار بگیریم؟

برای انجام این کار دو روش وجود دارد.

روش اول: پابلیک ریلیشن شیپ Public Relationship

روش دوم: تبلیغ نویسی آفلاین و آنلاین Copywriting Ads

 

روش اول: PUBLIC RELATIONSHIP

در این روش ما از دایره روابط دوستان یا همکاران مان استفاده می کنیم.

مهم نیست کجا زندگی می کنیم. هر جایی که زندگی می کنیم احتمالا دوستان و آشنایانی داریم که آن ها نیز دوستان و آشنایانی دارند.

این افراد به واسطه کسب و کارشان یا کسب و کار آشنایان شان به نوعی نیاز به نرم افزاری دارند که بتوانند قسمتی از کارشان را ساده تر یا سریع تر کند.

بیا این سناریو را تصور کنیم.

یکی از اقوام ما در یک شرکت کار می کند.

یکی از دغدغه های رئیس آن شرکت…مالیاتی است که باید هر ماه به اداره مالیات پرداخت کند.

همانطور که می دانی قوانین اداره مالیات مدام در حال تغییر هستند تا بتوانند مالیات بیشتری را از شرکت ها بگیرند.

خیلی خب به عنوان یک برنامه نویس زمانی که متوجه این مشکل شدی. دست به اقدام می زنی.

به واسطه آشنایی که در آن شرکت کار می کند یک قرار ملاقات با رئیس آن شرکت می گذاری.

در طول این ملاقات به رئیس شرکت نشان می دهی که چطور می توانی نرم افزاری بسازی که بطور اتوماتیک کارهای مالیاتی را انجام دهد و مشکل او را حل کند.

طبیعتا از این ایده استقبال می کند چرا که با پرداخت عدد ناچیزی مثل ۱۰ میلیون تومان به تو می تواند سالانه ده ها میلیون تومان یا شاید صد ها میلیون تومان از هزینه های شرکت صرف پرداخت مالیات می شود جلوگیری کند.

این تازه اول ماجراست.

زمانی ماجرا هیجان انگیز تر می شود که رئیس شرکت با دیگر همکاران خود درباره نرم افزار جدید که توانسته است مالیاتش را کم کند صحبت کند. دقیقا در آن زمان است که سیل عظیمی از مشتریان سوی تو روانه می شوند.

و قسمت ساده کار اینجاست که تو فقط یک بار این نرم افزار را نوشته ای و حالا ده ها مشتری دست به نقد برای خرید آن داری.

نکته اینجاست که مادامی که بتوانی یک نیاز یا یک مشکل را از یک کسب و کار یا سازمان به واسطه نوشتن نرم افزار حل کنی آن ها همیشه برای کار کردن با تو پیش قدم می شوند چرا که می توانی آن ها را از یک مشکل بزرگ نجات دهی.

دقیقا شبیه به کار پزشک ها.

زمانی که ما بیماری بدی می گیریم به سراغ دکتر می رویم و بابت حل کردن مشکل مان یعنی دقیقا همان بیماری با کمال میل حاضر به پرداخت مبلغ تعیین شده هستیم.

البته تکنیک هایی که برای قانع سازی در قرار ملاقات اول استفاده می کنی بسیار مهم هستند که اگر می خواهی درباره این تکنیک ها اطلاعات بیشتری داشته باشی می توانی همین الان عدد ۵ را به شماره ۰۹۳۸۳۹۶۵۰۸۸ ارسال کنی تا در این زمینه مشاوران ما راهنمایی ات کنند.

 

روش دوم: COPYWRITING ADS

استفاده از این روش کمی متفاوت با روش اول است.

در این روش برخلاف روش اول حتی نیاز به قرار ملاقات حضوری نیز نیست.

در این روش ما ابتدا یک حوزه از کسب و کار را انتخاب می کنیم. سپس روی پیدا کردن نیاز آن ها متمرکز می شویم.

بعد از اینکه نیاز را پیدا کردیم در قالب تبلیغ یا نامه خصوصی تبلیغ نویسی شده متنی را برای مدیر شرکت می فرستیم.

هدف این متن این است که بتواند بدون نیاز به حضور فیزیکی ما…مدیر شرکت را قانع کند تا از نرم افزار ما برای بهبود کسب و کارش استفاده کند.

برای اینکه این روش را بهتر درک کنی اجازه بده همین الان یک کار عملی را با همدیگر انجام دهیم.

بیا این سناریو را تصور کنیم.

ما نرم افزار کاهش مالیات را تولید کرده ایم.(مانند سناریو بالا)

حالا به جای اینکه از روابط عمومی مان برای فروش آن استفاده کنیم سعی می کنیم به واسطه تبلیغات آن را به تعداد بسیار زیاد بفروشیم.

برای تبلیغات دو راه وجود دارد.

راه اول: مستقیم

راه دوم: غیر مستقیم

 

در روش اول یعنی راه مستقیم ما به واسطه نوشتن یک نامه تبلیغ نویسی شده برای مدیران شرکت سعی در نشان دادن مزایای استفاده از نرم افزار مان می کنیم.

بطور مثال نامه را اینگونه می نویسیم.

جناب آقای محمدی. مدیر عامل محترم شرکت قطعه سازی ایران

سلام.

احتمالا شما هم از بخشنامه جدید اداره مالیات با خبر هستید و می دانید قرار است در ماه جاری ۳۰٪ مالیات شرکت ها افزایش پیدا کند.

و این تصمیم گیری دقیقا در شرایطی گرفته شده است که قیمت دلار افزایش پیدا کرده است و صادرات نفت تا ۹۰٪ کاهش پیدا کرده است و بازار به سمت رکود اقتصادی رفته است.

در شرایطی که فروش عموم شرکت ها با مشکل مواجه شده است حالا مجبور هستند مالیات بیشتری را نیز پرداخت کنند.

اگر این موضوع تبدیل به یکی از دغدغه های شما نیز شده است ما یک راه حل خوب برای این موضوع داریم.

……

……

……

و در ادامه درباره روشی که نرم افزار جدیدمان می تواند چطور مشکل مالیات شان را حل کند خواهیم نوشت.

 

در روش دوم که غیر مستقیم است ما تبلیغی را می سازیم و در آژانس های تبلیغاتی قرار می دهیم. مانند صباویژن. یکتانت. ادمدیا و…

زمانی که روی تبلیغ کلیک کرد وارد لندینگ پیجی می شود که ما از قبل تبلیغ نویسی کردیم.

با این روش نیز می توانیم توجه افراد بسیار زیادی را بدون داشتن آدرس شرکت جلب کنیم و در کمپین های بعدی آن ها راتبدیل به مشتریان دست به نقدی کرد که خواهان خرید نرم افزار مان هستند.

اگر درباره این روش هم می خواهی اطلاعات بیشتری را داشته باشی کافی است عدد۵ را به شماره ۰۹۳۸۳۹۶۵۰۸۸ ارسال کنی تا در این زمینه مشاوران ما راهنمایی ات کنند.

 

اگر هنوز نمی توانی ماهانه ده ها میلیون تومان از برنامه نویسی درآمد داشته باشی

اگر به برنامه نویسی علاقه داری و دنبال راهی سریع برای یاد گرفتن صفر تا ۱۰۰ آن با توجه به نیاز بازار هستی و همچنین می خواهی روش های مارکتینگ آن را علمی و عملی تر یاد بگیری کافی است با این شماره ۰۹۳۸۳۹۶۵۰۸۸ یک تماس بگیری.

اطمینان دارم این تماس تبدیل به بهترین تماسی می شود که تا به الان در زندگی ات گرفته ای.

تا به امروز به بیش از ۷۰۰ نفر کمک کرده ام تا غیر ممکن هایشان را تبدیل به ساده ترین ممکن های زندگی شان کنند.

 

دوستدار محسن مدحج