جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

چرا باید برنامه نویس شویم ؟

برنامه نویس

در این مقاله چه میخوانیم؟

توسعه دهندگان نرم افزار یا مهندسان نرم افزار امروزه تقریبا در تمام زمینه ها فعالیت می کنند.
با گسترش نفوذ فناوری در جهان امروز در همه ی زمینه ها به افرادی نیاز است که بتوانند نرم افزار های خاصی را طراحی کنند.
اگر میخواهید بدانید تبدیل شدن به یک برنامه نویس چه مزیت هایی دارد توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

یک برنامه نویس چه کاری انجام می دهد؟

توسعه دهنده ی نرم افزار کسی ست که توانایی ها و خلاقیت لازم را برای ایجاد نرم افزار های مختلف دارد.

برنامه ای که یک برنامه نویس طراحی میکند به کاربران اجازه می دهد تا فرمان های خاصی را در رایانه اجرا کنند مثلا یک بازی را اجرا کنند یا اطلاعات خاصی را به یک پایگاه داده اضافه کنند.

کار های برنامه نویس

برنامه نویسان بیشتر زمان خود را در طول روز به کد نویسی و آزمودن نرم افزار ها اختصاص می دهند تا جایی که تمام نیاز های مشتری برآورده شود.

برنامه نویسان ممکن است به صورت تیمی یا فردی و همچنین از خانه یا از دفتر بر روی پروژه های خود کار کنند.

علاوه بر ساخت نرم افزار برنامه نویسان می توانند در ارتقای سطح کیفی نرم افزار ها و یا بررسی کیفیت نرم افزار ها و چنین چیزهایی به ما کمک کنند.

برنامه نویس شدن مسیری ست که که در عین چالش برانگیز بودن مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

  • سادگی یادگیری

یکی از دلایل برنامه نویس شدن می تواند دسترسی راحت به آموزش باشد.

ابزار های رایگان بسیار زیادی برای یادگیری زبان وجود دارد که یادگیری برنامه نویسی را بسیار ساده می کنند و به شما اجازه می دهند هر زبان برنامه نویسی که می خواهید را یاد بگیرید.

سادگی در یادگیری

اگرچه گرفتن مدرک دانشگاهی می تواند در ایجاد یک مسیر شغلی به شما کمک کند اما امروزه دیگر داشتن آن یک الزام محسوب نمی شود،

چرا که امروزه شما می توانید به راحتی با استفاده از کتاب ها کلاس های آنلاین و ویدیوهای آموزشی مختلف برنامه نویسی را یاد بگیرید.

  • پر متقاضی بودن

امروزه برنامه نویسی جز شغل های پر متقاضی محسوب می شود چرا که تقریبا در همه ی زمینه ها به برنامه نویسی با ویژگی های خاص آن زمینه نیاز است.

پر متقاضی بودن

به دلیل افزایش نقش فناوری در جهان امروز و فعالیت های مختلف آنلاین انتظار می رود که تقاضای بازار کار برای افراد مسلط به برنامه نویسی از این هم بیشتر شود.

اگر به دنبال مسیر شغلی با آینده ی قابل اعتماد و رو به پیشرفت می گردید برنامه نویسی قطعا می تواند از گزینه های خوب شما باشد.

  • انتخاب های شغلی

وقتی شما برنامه نویسی یاد بگیرید درهای بسیار زیادی در زمینه های مختلف شغلی به روی شما باز می شود.

مثلا می توانید انتخاب کنید به صورت قراردادی کار کنید یا اینکه در یک شرکت بزرگتر استخدام شوید به این ترتیب شما می توانید مسیر شغلی انتخاب کنید که با سبک زندگی و علایق و شرایط شما هم خوانی بیشتری دارد.

یک مزیت دیگر این است که شما در صنایع مختلفی می توانید فعالیت کنید برای مثال می توانید یک نرم افزار مهم در صنعت سلامت, سیستم مدیریت محتوا یا یک بازی طراحی کنید.

شما حتی اگر بخواهید مسیر شغلی خود را تغییر دهید در بسیاری از مواقع می توانید با همان توانایی هایی که از قبل داشته اید یک مسیر شغلی جدید را دنبال کنید.

فضای زیاد برای یادگیری

و نهایتا باید بگوییم که برای پیشرفت در صنعت توسعه ی نرم افزار همیشه فضا وجود دارد.

پس از ورود به این عرصه به عنوان یک کارآموز شما می توانید به یک برنامه نویس سطح بالا ارتقا پیدا کرده و مقام های بالاتری بدست بیاورید

و این امکان را بدست بیاورید که همچون بیشتر برنامه نویسان به پست های مدیریتی برسید و به جای کد نویسی وقت خود را صرف نظارت بر کار سایرین بکنید.

  • کار غیر حضوری

قابلیت کار کردن از خانه در بین افراد ارزش روزافزونی یافته است.

از آنجایی که بخش اعظم کار برنامه نویسان با کامپیوتر انجام می شود معمولا این امکان برای آنان وجود دارد که از خانه کار کنند.

کار در خانه

البته از آنجایی که بخشی از کار برنامه نویسان شامل ارتباط برقرار کردن با گروه کاریشان می شود می توانند در محیط های اداری, هتل ها و حتی یک کافی شاپ کارشان را انجام دهند.

این انعطاف پذیری شرایط کاری برنامه نویسی را به یک مسیر شغلی محبوب تبدیل کرده است.

  • مسافرت

علاوه بر کار کردن به دور از محیط اداری بسیاری از برنامه نویسان در بخشی از فعالیت های شغلی خود باید به جاهای مختلف مسافرت کنند.

کنفرانس ها بخش جدا نشدنی کار برنامه نویسان هستند چرا که کمپانی های بزرگ معمولا ترجیح می دهند تازه ترین ابداعات خود را از این طریق به دیگران معرفی کنند.

برنامه نویسی در مسافرت

و شما به عنوان یک برنامه نویس از طرف شرکت خود مامور می شوید که در این کنفرانس ها و مراسمات که در نقاط مختلف برگزار می شوند شرکت کنید تا بتوانید چیزهای جدید یاد گرفته و با دیگران ارتباط برقرار کنید.

  • دستمزد بالا

یکی از دلایل قانع کننده برای گرایش به سمت برنامه نویسی دستمزد بالای این مشاغل است درآمد ماهانه یک برنامه نویس در آمریکا سالانه  $۱۰۷,۹۴۸ است.

حقوق برنامه نویسی

در صورتی که شما یک نرم افزار خاص خود را طراحی کنید و نام خود را به عنوان یکی از افراد حرفه ای در شغل خود در ذهن دیگران ثبت کنید این دستمزد قطعا افزایش خواهد یافت.

  • کار کردن به صورت گروهی و فردی

برنامه نویسی به شما این امکان را می دهد که به صورت گروهی یا فردی کار کنید.

کار کردن روی ساخت یک نرم افزار معمولا به بخش های کوچک تری تقسیم می شود که در آن برنامه نویسان به صورت فردی وظایف متخلفی را تقبل می کنند

تیم برنامه نویسی

و این یعنی برنامه نویسان می توانند به تنهایی روی وظایف خود کار کرده و بعد با گروه خود ارتباط گرفته و درباره اینکه کارشان چه تاثیری بر پروژه ی کلی داشته است بحث و تبادل نظر داشته باشند.

چه علاقه مند به تنها کار کردن داشته باشید چه کار گروهی برنامه نویسی به شما این امکان را می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *